XV Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

Ciechanów 03 - 05.04.2009 r.

XV Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców został przeprowadzony w dniach 3-5.04.2009 r. na dwóch halach sportowych (SP 4 i MZS Nr 2). Ceremonia Otwarcia Turnieju odbyła się w SP Nr 4. Otwarcia Turnieju dokonał Prezydent Miasta Ciechanowa Pan Waldemar Wardziński. W tegorocznym Turnieju startowały 24 drużyny z całego kraju. W imprezie uczestniczy chłopcy urodzeni w roku 1994 i młodsi (ok. 320 dzieci). Ogółem odbyło się 91 meczy a każda drużyna rozegrała po 7 spotkań.

Według opinii trenerów i obserwatorów turniej był wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Drużyny, które uplasowały się na dalszych miejscach to przeważnie drużyny o rok młodsze. Cieszy fakt pokazania się w imprezie nowych ośrodków piłki ręcznej w Polsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe koszulki i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim startującym drużynom zostały wręczone pamiątkowe statuetki. Pięć pierwszych drużyn otrzymało puchary. Puchar Pocieszenia za zajęcie XVII miejsca zdobyła drużyna UKS "MOSM"" Bytom. Najlepsi zawodnicy (bramkarz, król strzelców, zawodnik) oraz najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawodnicy trzech pierwszych zespołów zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn oraz ich trenerzy otrzymali upominki.

Obsadę sędziowską zabezpieczył Warszawsko - Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej a opiekę medyczną Poradnia Sportowo - Lekarska w Ciechanowie. W trakcie trwania zawodów panowała sportowa, koleżeńska atmosfera. Organizacja tej imprezy przyczyniła się do popularyzacji sportu i piłki ręcznej wśród dzieci. DO ZOBACZENIA za rok.